Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego

Nie warto panikować, ale warto wiedzieć, w jaki sposób każdy z nas może ochronić się przed chorobą COVID-19.

Aktualności

12 listopada 2019 15:21 | Aktualności

Narodowe Święto Niepodległości i Święto Szkoły

     Jubileusz 35 – lecia nadania imienia Jana Kochanowskiego Szkole Podstawowej w Szówsku połączony z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę

     Dnia 12 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Szówsku odbyły się uroczystości z okazji jubileuszu trzydziestopięciolecia nadania placówce imienia Jana Kochanowskiego połączone z  rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Podniosła uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szówsku, której przewodniczył Proboszcz parafii ks. Andrzej Więcek.

     Następnie zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice ze sztandarem na czele przemaszerowali do szkoły. Przed rozpoczęciem akademii odśpiewano Hymn Narodowy. Powitania gości dokonała Pani Dyrektor Bożena Szykuła. Podziękowała Wójtowi Gminy Wiązownica – Panu  Marianowi Jerzemu Ryznarowi za wspieranie działań, życzliwość i przychylność w tworzeniu coraz lepszych warunków edukacyjnych. Słowa uznania skierowała również do emerytowanych i obecnych pracowników  szkoły za trud włożony w rozwój placówki. Podkreśliła, iż jesteśmy dumni z imienia naszej szkoły, bowiem Jan Kochanowski po pięciu wiekach nadal jest autorytetem intelektualnym i moralnym młodego pokolenia.

      Później głos zabrali zaproszeni goście, którzy w swoich wystąpieniach zwracali uwagę na współpracę szkoły ze społecznością lokalną, złożyli  gratulacje oraz życzenia.

     Kolejną częścią obchodu jubileuszu była część artystyczna. Recytacja wierszy, śpiew i taniec ukazały talenty młodego pokolenia i były wspaniałą lekcją historii.

     Po zakończonej uroczystości zaproszeni goście mieli okazję zwiedzać sale lekcyjne, oglądać okolicznościowe wystawy oraz ze sobą porozmawiać. Udział w jubileuszu dostarczył zebranym wiele wspomnień, wzruszeń i radości.

Przeczytano: 376 razy. Wydrukuj|Do góry

Narodowe Święto Niepodległości i Święto Szkoły 2019